Një vajzë e re u shpëtua pas 248 orëve nga rrënojat e banesës së saj në Atabey në Kahramanmaraş.

17-vjeçarja Aleyna Ölmez u gjet e gjallë pas operacionit të kërkimit. Adoleshnetja Aleyna Ölmez, u transferua në spital nga ekipet e UMKE me ambulancë.

Advertisements

Ndërkohë që familjarët dhe ekipet pjesëmarrëse në punën e shpëtimit ishin shumë të lumtur për këtë mrekulli.

Kujtojmë që 10 ditë më parë një termet tragjik goditi Turqinë dhe Sirinë duke shkakaktuar mijëra viktima dhe dhjetra mijëra të tjerë të lënduar.

Advertisements

Artikulli paraprakE FUNDIT/ Përmbyset makina e blinduar në Rinas, po transportonte para (FOTO)
Artikulli tjetër“I vure dorën tek…”/ Tea Trifoni tregon arsyen e fortë se pse zgjodhi të mos hynte mes çiftit Luiz-Kiara!