Pamjet tragjike nga pasojat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi e Siri kanë shokuar mbarë opinion publik.

Bilanci tragjik i viktimave dhe të plagosurve po përkeqësohet nga ora në orë.

Advertisements

Në një video të postuar në Twitter një gazetar ka marrë në krah një fëmijë që bashkë me familjen e saj i shpëtuan tërmetit edhe pse të traumatizuar nga ajo që kishte ndodhur.

Video rrënqethëse nga Turqia, shembet ndërtesa, kalimtarët vrapojnë të shpëtojnë

Advertisements

Gazetari teksa po raportonte live shkon me vrap drejt vajzës së frikësuar dhe e merr në rah duke i thënë se tashmë kaloi çdo gjë.

“Mos ki frikë, kaloi çdo gjë. Më shiko mua, nuk ka asgjë. Je mirë,” i thotë ai.

Advertisements

Artikulli paraprakÇfarë do të ndodhë në protestën e datës 11 shkurt? Berisha paralajmëron Ramën: Do përfundosh si McGonigal(Video)
Artikulli tjetër“Tërmeti në Turqi zgjati 100 sekonda”, paralajmërimi i fortë nga sizmiologu britanik: Do ketë mijëra pasgoditje