Ekipet shpëtuese në Turqi po vazhdojnë përpjekjet për të nxjerrë nga rrënojat qytetarët e mbijetuar. Ndërsa videot e shpërndara në rrjetet sociale nga moment I shpëtimit të të mbijetuarve rrëqethin.

Në video duket moment kur një një vajzë e vogël nxirret nga rrënojat.

Advertisements

Pranë ndodhen familjarë dhe banorë të shumtë që luten dhe janë mirënjohës që vogëlushja doli shëndoshë e mirë nga rrënojat.

Deri më tani nga tërmeti shkatërrues 7.8 Rihter në kufirin Turqi-Siri kanë vdekur 1500 perosna, ndësra mijëra të tjerë janë lënduar.

Advertisements

E atillë është video e mëposhtme.

VIDEON MUNDA TA SHIKONI KETU

Advertisements

Artikulli paraprakAcari “pushton” Shqipërinë/ Temperaturat deri në -12 gradë, çfarë na pret në ditët në vazhdim
Artikulli tjetërTronditet vendi/ Gjendet trupi i pajetë 24-vjeçarit, detajet e para (EMRI)