Duke filluar gradualisht nga dita e sotme mbi vendin tonë depërtojnë masa ajrore relativisht të paqëndrueshme dhe të lagështa.

Në këtë mënyrë moti parashikohet me kthjellime por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave mesatare dhe hera-herës deri të dendura në të gjithë territorin.

Advertisements

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi mesatare deri në 6m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:në zona malore -2 deri 12°C, në zona e ulëta -2 deri 18°C,në zona bregdetare 6 deri 18°C

Artikulli paraprakKomision Hetimor për McGonigal? Rama i prerë: S’ka shans të pranohet, çdo gjë e ka një cak! Jam i…
Artikulli tjetërEurot e Alda Klosit në tubat e aspiratorit, Rama: Mburrem që i kapin, sepse që vidhet në këtë vend…