Gjatë një bisede me banorët, Ermiona Lekbello ka treguar një histori personale që i ka ndodhur vite më parë. Ajo tha se Shqipëria e ka lënë me trauma dhe se nuk ka për t’ja falur kurrë vendit të saj për dëmin që i ka shkaktuar.

Ermiona tregoi se në moshën 25-vjeçare dy persona i grabitën automjetin, duke e kërcënuar atë me një armë në kokë. Sipas saj, ngjarja ka ndodhur te rruga “Mylsym Shyri” në Tiranë, te drejtoria e policisë.

Advertisements

Ermiona shtoi se në automjet, që sipas saj në atë kohë e zotëronte vetëm ajo dhe një ministër, kishte çantën, para dhe të githa këto sende ia grabitën. Banorja shtoi se iu deshën ditë për ta marrë veten nga kjo ngjarje.

Advertisements

Artikulli paraprak“Makinat inteligjente dhe radarët automatikë, monitorim 24/7”/ Policia u bën thirrjen e fortë shoferëve:(VIDEO)
Artikulli tjetër“Kini kujdes”/ Eksperti i kriminalistikës paralajmëron qytetarët: Nga janari janë vendosur kamera të sofistikuara në rrugët e Tiranës