Një tërmet shkatërrues ka tronditur Turqinë dhe Sirinë, ku informacionet flasin për mbi 600 të vdekur.

Ndërkohë minisitria e Jashtme raporton se nuk ka asnjë shqiptar të lënduar.

Advertisements

MEPJ: Bazuar në komunikimin me Ambasadën e RSH në Turqi (që prej orëve të para të mëngjesit e deri tani)

nuk ka informacion për shqiptarë të lënduar ose që mund të kenë humbur jetën.

Advertisements

Do të komunikojmë në vijim për çdo info të përditësuar

Artikulli paraprakHorror e tmerr! Mes flakës e tymit, pas tërmetit shpërthen tubacioni i gazit natyror në Turqi
Artikulli tjetërPendesë pas pendese/ Klosi drejt rrëfimit dhe hapjes së ‘Kutisë së Pandoras’: E kam tmerr burgun! I kërkohen emrat e pronarëve të “çantave” me mijëra euro