Policia e Shtetit ka bërë me dije se gjatë fundjavës do të ketë masa të shtuara me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, referuar faktit që në fundjavë ka një fluks të shtuar të lëvizjes së mjeteve.

Blutë kanë ndarë një mesazh për drejtuesit e mjeteve duke u bërë thirrje të jenë të kujdesshëm, dhe duke i rikujtuar se makinat inteligjente dhe radarët automatikë kryejnë një monitorim 24/7 të qarkullimit rrugor në të gjithë territorin e vendit.

Advertisements

Policia e Shtetit/Udhëtoni me jetën në mendje!

Masa të shtuara gjatë fundjavës, me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e parametrave të sigurisë rrugore.

Advertisements

Makinat inteligjente dhe radarët automatikë, monitorim 24/7 qarkullimit rrugor, në të gjithë territorin e vendit.

Duke marrë parasysh se fluksi i lëvizjeve është më i lartë në fundjavë, kryesisht në akset rrugore nacionale dhe në qendrat e mëdha urbane, si dhe nga shkeljet e konstatuara nga mjetet inteligjente, Policia e Shtetit do të intensifikojë masat gjatë fundjavës.

Advertisements

Në të gjitha akset rrugore nacionale, urbane dhe rurale, shërbimet e Policisë do të vijojnë kontrollet dhe monitorimet intensive, duke përdorur makinat inteligjente, radarë automatikë, dronë, kamera, aparate fotografike, alkooltestues dhe mjete të pauniformuara, me qëllimin e vetëm, parandalimin e aksidenteve rrugore.

Policia e Shtetit apelon për drejtuesit e automjeteve, motomjeteve, çiklistët dhe këmbësorët, që të tregojnë kujdes dhe të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor dhe fton qytetarët që të denoncojnë në Komisariatin Dixhital dhe në numrin e emergjencave 112, çdo paligjshmëri.

Artikulli paraprakHoroskopi për ditën e nesërme, ja çfarë parashikojnë yjet për datën 25 shkurt
Artikulli tjetër“Më vendosën armën në kokë dhe…”/ Banorja e BBV rrëfen historinë e frikshme: Më ka lënë me trauma (VIDEO)