Luizi u skualifikua nga loja, thuajse pas gjashtë orësh. Ai ishte i pari banor që e mori me sportivitet sfidën e rezistencës, për më tepër, ai shprehu bindjen që do thyente rekordin botëror të 14 orëve.

Por, ai nuk rezistoi dot aq gjatë sa pretendoi. Sapo drita e tij u fik, Olta ishte e para që i tha të linte lojën, pasi ajo e konstatoi poçin e fikur, sepse ndryshoi ngjyrë.

Advertisements

Olta nga ana tjetër, tha që në fillim se ajo do ta linte lojën nëse Luizi do hiqte dorë. Në fakt, ashtu bëri. Pas Luizit, edhe Olta hoqi dorë nga loja.

Advertisements

Artikulli paraprakNxorrën nga makina fëmijët e tyre dhe i detyruan të lypnin, arrestohet çifti shqiptar
Artikulli tjetërFiton lojën me “inteligjencën” e saj pasi në shkoll ka pasur mesatare të lartë, Dea Mishel: Kosova në kufi me Greqinë, Skënderbeu lindi 67 vite më parë