Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar pak minuta më parë në qytetin Rijeka të Kroacisë.

Sipas informacioneve paraprake, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.3 rihter, në një thellësi prej 10 kilometrash.

Advertisements

Paraprakisht nuk ka të dhëna për dëme. Ky është tërmeti i tretë në Ballkan, me magnitudë të konsiderueshme, pas dy të ngjashmëve në Rumani.

Tërmetet shkatërrimtare që goditën Turqinë dhe Sirinë rreth një javë më parë, kanë rritur vëmendjen ndaj situatës sizmike në të gjithë rajonin.

Advertisements

Advertisements

Artikulli paraprakFlamur Noka i bashkohet protestuesve, shpërthen keq ndaj Ramës: Nuk je më përfaqësues i yni, s’mund të ndalosh revolucionin!
Artikulli tjetërLuizi shpërthen papritur në lot ndërsa ishte i vetëm duke pirë kafe në oborr. Çfarë i ndodhi?