Banori i radhës që është bërë pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri është prezantuesi dhe ish-basketbollisti i njohur nga Kosova.

Banori më i ri në BBVA2 është Shpat Kërleshi.

Advertisements

Shpati vjen nga qyteti i Gjakovës dhe është prezantues në emisionin “Për ditë të mbarë” që transmetohet në RTV21.

Karriera e tij është më e gjerë, Shpati është një ish basketbollist i KB “Vëllaznimit” ku ishte pjesë e turnirit të madh të universiteteve që mbahej në Kroaci, ku Universiteti i Prishtinës që përfaqësohej nga ai, fitoi vendin e parë.

Advertisements

Artikulli paraprak“Fansi i Luizit u mundua të na aksidentonte”, Tea Trifoni habit me deklaratën e saj
Artikulli tjetër“Kam pasur pëlqim për Luizin”/ Tea: Ai flirtonte shpesh me mua, unë mendoj se BBVip e fiton…