Dashi
Gjatë ditës së premte ndjenjat mund të rikthehen si protagoniste. Në këtë ditë do të jetë më mirë të shihni personat që ju pëlqejnë, gjithashtu mund të gjeni pak kohë për të qenë së bashku me miqtë ose me partnerin. Pjesën e parë të muajit shkurt të shumtë ia keni kushtuar punës. Është koha për familjen.

Demi
Do të ketë nervozizëm të ndryshëm. Do të jetë e lehtë të zemëroheni, edhe nëse zakonisht nuk jeni ju ai që kërkon polemikën. Shpesh punoni fort për të arritur qëllime të rëndësishme dhe më pas ka nga ata që prishin gjithçka me qëndrimet e gabuara, edhe brenda çiftit. Momenti është paksa i ndërlikuar për shkak të një largimi që mund të shqetësojë edhe dashurinë.

Advertisements

Binjakët
Disa tensione mund të kthehen gjatë ditës së premte. Ju jeni nën presion prej ditësh dhe kjo po shkakton pak trazim. Çështjet e punës do të duhet të trajtohen me mençuri, edhe nëse një marrëveshje apo vendim nuk mund të shtyhet më. Yjet janë të favorshëm përsa i përket ndjenjave.

Gaforrja
Po kaloni një periudhë në të cilën duhet të shtrëngoni pak dhëmbët, edhe sepse ka situata që nuk janë të lehta për t’u menaxhuar qoftë edhe në mjedisin familjar. Nga java tjetër do të keni një fazë rikuperimi graduale. Nuk ka nevojë të shkosh kundër të gjithëve tani, ndoshta edhe duke hedhur poshtë disa marrëdhënie.

Advertisements

Luani

Ka shumë polemika dhe nëse tashmë në mëngjes vëreni se gjërat nuk po shkojnë mirë, atëherë do të jetë më mirë të shmangni konfliktet. Gjatë pasdites situata do të jetë ndryshe. Në këto të premte mund të ketë një krizë të vogël në punë. Tani do të merrni diçka më të nivelit profesional.

Advertisements

Virgjëresha

Pas momentit kaotik të fillimit të shkurtit, tani vjen një fazë vëzhgimi. Nuk do të dinit çfarë të përgjigjeni nëse dikush do t’ju pyeste se çfarë do të dëshironit të bënit nga tani deri në muajin maj. Ti e di cila është rruga jote, por sikur të kërkosh pak qetësi, edhe për të kuptuar më mirë se çfarë ka ndodhur në javët e fundit.

Peshorja

Në dashuri në këtë fazë nevojitet vëmendje e madhe. Karakteri nuk ju mungon, por e nxirrni atë vetëm kur keni arritur kufirin e qëndrueshmërisë. Nëse e keni mësuar dikë të jetë gjithmonë mikpritës, tani edhe ju mund të ndryshoni papritur qëndrim. Gjatë të premtes mund të ketë më shumë bezdi në planin sentimental.
Akrepi

Hëna është kundër. Gjithçka mund të peshonte pak më shumë në këto orë. Nesër dhe të shtunën do të përballeni me shumë komplikime. Ka më shumë dyshime nëse në familje do të diskutoni çështje ekonomike apo në punë jeni thirrur të bëni një zgjedhje të rëndësishme.
Shigjetari

Të kesh frikë nga ajo që nuk ka ndodhur ende nuk është një qëndrim shumë i mirë. Mundohuni të lini mënjanë problemet e vogla dhe të fokusoheni në çështje më strukturore dhe relevante. Mos u dorëzoni këtë premte ndaj kërkesave ekstravagante të një familjari.

Bricjapi

Nuk është ditë e mirë për të rritur kërkesat tuaja. Ujërat janë pak të rrëmbyeshëm dhe rryma mund t’ju tërheqë atje ku nuk ia dilni dot vetë… Por mos u shqetësoni, atmosfera në punë do të përmirësohet shumë. Midis shokëve ata do të priren të harrojnë problemet e së kaluarës dhe toni i bashkëfajësisë së shëndetshme që ekzistonte në të kaluarën do të kthehet.
Ujori

Ka ardhur koha të kërkoni atë që është vetëm e juaja dhe t’u rezistoni padrejtësive. Nëse keni nevojë të zhvendosni shtëpinë, kërkoni një investim afatgjatë në zonën tuaj të afërt. Ju duhet të rifitoni forcën. Relaksohuni.

Peshqit

Keni nevojë për pak vetëbesim dhe këmbëngulje edhe në momente të vështira. Nëse po mendoni të ndani një apartament me një mik, vlerësoni me kujdes jo vetëm përfitimet ekonomike, por edhe sakrificat që kjo do të sjellë

Artikulli paraprak“Ma mori kartelën bankare dhe paratë”, banorja e BBV tregon historinë tronditëse me ish-partnerin: Kam qëndruar tre ditë pa bukë (Video)
Artikulli tjetërGjumi i pasdites ndihmon në mirëqenien e trurit, ja çfarë ndodh nëse flini 30 minuta