Dashi
Ju do të testoheni. Skeptikët që ju rrethojnë po dërgojnë një tërmet nëpër botën tuaj që ka të ngjarë të shkundë strukturat për të cilat keni punuar kaq shumë. Rezultatet e këtij testi varen nga sa mirë i keni kryer detyrat.

Demi
Ju mund të mendoni se dikush ka ndërruar papritur marshin në makinën që po drejtoni dhe papritmas, puna që po bëni po ju çon prapa. Kjo mund të duket si një gjë negative në fillim, por kuptoni se është e nevojshme.

Advertisements

Binjakët
Njerëzit mund të duken se janë miqtë tuaj, por kini kujdes. Mund të ndodhë që ata thjesht po ju përdorin për të marrë atë që duan. Mund të jetë e vështirë të kuptosh motivet e njerëzve në një ditë si kjo. Jini të kujdesshëm.

Gaforrja
Ndonjëherë universi na kërkon të shqyrtojmë diçka përsëri nëse mendon se nuk e kemi bërë siç duhet herën e parë. Sot është një nga ato ditët në të cilën e ndjen këtë prirje. Në vend që të ecni përpara, ju kërkohet të ktheheni dhe të rishikoni.

Advertisements

Luani
Ritmi i punës suaj ka qenë kaq i shpejtë dhe i furishëm kohët e fundit, saqë mund të keni anashkaluar një detaj apo mundësi shumë të rëndësishme. Vetëm se e djeshmja ka mbaruar nuk do të thotë se nuk mund të përfitoni nga rishikimi i disa prej ideve.

Virgjëresha
Mos nxitoni të gjykoni një ide dhe ta vendosni në një dosje që mund të mos e hapni më kurrë. Edhe pse mund t’ju duket e dobishme, duke bërë këtë mund t’ju dëmtojë shumë në planin afatgjatë. Jini më të hapur.

Advertisements

Peshorja
Sot mund të vendosni të punoni më shumë se kurrë për çfarëdo që të sjellë rezultatet që shpresoni. Deri në fund të ditës duhet të ndiheni të kënaqur me arritjet tuaja.

Akrepi
Nëse nuk e dini historinë tuaj, ju jeni të dënuar ta përsërisni atë. Me këtë, merrni parasysh të bëni një hap prapa. Të bësh këtë në fakt mund të përfundojë të jetë hapi gjigant përpara që kishit shpresuar.

Shigjetari
Idetë tuaja janë në vendin e duhur, por mund t’ju mungojë përqendrimi i kërkuar për t’i ndjekur ato. Përqendrimi është i vështirë për t’u arritur, por kuptoni se është çelësi për të marrë atë që dëshironi nga situata. Ju jeni më afër suksesit sesa mendoni.

Bricjapi
Tani është koha për të filluar të ktheheni dhe të rishikoni planet që keni bërë më parë. Merrni kohë për të reflektuar se ku keni qenë përpara se të hidhni një hap tjetër përpara. Duke bërë këtë do t’ju kursejë shumë kohë, energji dhe burime në planin afatgjatë.

Ujori
Gara vazhdon, por dikush ka të ngjarë të bëjë një kthesë të papritur. Një partner për të cilin keni menduar se mund të mbështeteni, po bën një hap gjigant prapa. Papritur, kjo mbështetje e fuqishme për të cilën shpresonit nuk është aq e sigurt në fund të fundit.

Peshqit
Aftësitë tuaja praktike duhet të funksionojnë me efikasitet. Një disiplinë krijuese ose intelektuale që ju magjeps mund të kërkojë një përqendrim intensiv sot. Ju mund të kaloni pjesën më të madhe të ditës në bibliotekë.

Artikulli paraprak”Fiks si Koçi te teta Ollga”, Ermiona bëhet virale për të qeshurën (VIDEO)
Artikulli tjetërPas Luizit dhe Kiarës, një tjetër çift ‘martohet’ në shtëpinë e “BBV, ja kush nuk mori pjesë në dasmë