TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka komentuar çështjen e Alda Klosit. Në emisionin “Opinion”, kryeministri Edi Rama u shpreh se dihet se në Shqipëri që vidhet, por u shtoi se ai mburret që Policia e Shtetit i kap keqbërësit.

PJESË NGA BISEDA:

Advertisements

Ju nuk ndiheni keq si kryeministër i Republikës së Shqipërisë të shihni këtë pamje për shembull? Te një zyrtare e qeverisë shqiptare, shuka lekësh të mbledhur me qese dhe të futura në aspiratorin e sobës

Edi Rama: Të falenderoj për këtë. Unë natyrisht që nuk ndihem mirë dhe nuk kam sesi të ndihem mirë për asnjë gjë të tillë, për asnjërin. Por ama nga ana tjetër kjo çështje është një tjetër arsye që njerëzit të besojnë që ajo që unë po bëj dhe që ne po bëjmë është serioze. Pse? Këtë çështje e ka hapur Policia e Shtetit. Pra ka qenë Policia e Shtetit, e cila është vënë në dijeni të kësaj çështjeje, e cila e ka bërë publike këtë çështje. Pra kemi ardhur në një kohë të re në Shqipëri, kur Policia e Shtetit, drejtori i përgjithshëm, drejtori i Tiranës, shefat e policisë e ku di unë nuk marrin urdhra dhe nuk pyesin fare, orë shiko, është kapur filanja. Kjo është ish-zyrtare.

Advertisements

Kjo është ta shohësh gotën gjysmë bosh, ose gjysmë plot. Se ju nuk mund të mburreni që sot vjedhin dhe ne i kapim

Edi Rama: Unë mburrem që ç’ke me atë punë. Që ç’ke me atë punë. Që i kapim dhe duhet të kapim edhe më shumë, sepse që vidhet në këtë vend kjo nuk ka dyshim… dhe që nëse kanë menduar, ose ka menduar dikush që çështja e vjedhjes dhe çështja e paligjshmërisë është një çështje që zgjidhet duke ndërruar një parti me një parti tjetër dhe thjeshtë me shkopin magjik, kjo nuk ndodh. Kjo zgjidhet vetëm me luftë të përditshme dhe natyrisht duke mos bërë dallime…

Advertisements

Artikulli paraprakMirupafshim ditët me diell! Moti bën kthesën e papritur, ja çfarë pritet të ndodhë
Artikulli tjetërSizimiologu zbulon cilat janë qytetet më të rrezikuara nga tërmeti në Shqipëri