Një 65-vjeçar sirian dhe një vajzë e mitur u shpëtuan sot nga rrënojat e një ndërtese të shembur në provincën Hatay të Turqisë,

208 orë pasi tërmeti me magnitudë 7.8 goditi rajonin.

Advertisements

Shpëtimi ka ringjallur shpresat e ekuipazheve të shpëtimit që po garojnë me kohën për të gjetur anëtarët e gjallë të familjes nga rrënojat e shtëpisë së shembur.

Deri më tani, nëntë persona janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat, tetë ditë pas tërmetit vdekjeprurës.

Advertisements

Artikulli paraprakPo shkojnë drejt divorcit? Bashkëshorti iu puth me këngëtarin, martesa e moderatores së njohur në krizë
Artikulli tjetërE dogji në dasmën e Luizit dhe Kiarës në ‘BB VIP’, Altin Shira zbulon sa lekë do u marrë kur të bëjnë ceremoninë e vërtetë jashtë shtëpisë së famshme