E rëndë në vend/ Banesa u përfshi nga flakët, ndërron jetë një person

Një 92-vjeçar me iniciale H.A., banues në Fushë-Krujë ka ndërruar jetë ditën e sotme si pasojë e flakëve që përfshinë banesën e tij. Dyshohet se shkak i rrjedhjes së gazit nga një furnelë bëri që banesa të përfshijej nga flakët dhe për pasojë i moshuari të ndërronte jetë.

Advertisements

Njoftimi i Policisë:

Advertisements

Fushë Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 13:30, në lagjen “Punëtori”, dyshohet se për shkak të rrjedhjes së gazit nga një furnelë, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit H. A., 92 vjeç, i cili për pasojë, ka humbur jetën.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje.