Partia Lëvizja për Zhvillim Kombëtar dhe Bindja Demokratike nënshkruajnë marrëveshjen e bashkëpunimit parazgjedhor në garën për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Dashamir Shehi në krah të Astrit Patozit deklaroi se kjo aleancë i përket spektrit opozitar, por me filozofi ndryshe opozitare.

Advertisements

“Nxisim të jgithë forcat opozitare, veçanërisht Partinë Demokratike për daljen me një kandidat të përbashkët për zgjedhjet.

Nëse nuk do arrihet, atëherë ne do shikojmë mundësitë tona”, theksoi Shehi.

Advertisements

Artikulli paraprakTërmeti i fuqishëm godet sërish këtë vend, ja sa ishte magnituda
Artikulli tjetërShoqëroi Vis Martinajn para zhdukjes, përfundon hetimi për ish-policin Jeton Lami