Ç’po ndodh? Pas Shqipërisë e Kosovës, tërmeti shkund edhe Greqinë, lëkundjet ndjehen deri në Korçë!

Një tërmet ka rënë pak më parë në Greqi.

Advertisements

Mësohet se lëkundjet janë ndjere në disa fshatra të Bashkisë së Korçës.

Advertisements

Po ashtu tërmeti është ndjerë edhe në Bilisht, si dhe fshatrat e kësaj Bashkie.

Epiqendra e tërmetit mësohet të ketë qenë në qytetin e Kosturit dhe sipas EMSC-së ka qenë me magnitudë 3.4 ballë e me thellësi 2 kilometra.