Gjatë fundjavës kemi parë një ndryshim të motit. Pas ditëve të ngrohta dhe me diell, vendi është në mbizotërimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut.

Qendra Ciklone ka përfshirë Mesdheun, e cila është afruar drejt vendit tonë duke shkaktuar stuhi ere të vrullshme dhe reshje shiu me intensitet të lartë në zonën e Shkodrës.

Advertisements

Sipas meteorologes Rezarta Xhakollari, stuhia do të vazhdojë deri pas mesnate në vendin tonë. Era do të jetë mbi 30 m /sek dhe dallgëzim të lartë mbi 8 ballë.

Artikulli paraprakKjo është fjala që i pëlqen Oltës të dëgjojë kur bën dashuri! (VIDEO)
Artikulli tjetërE tmerrshme! Autobuzi i Unazës merr para dhjetëra makina te Tajvani, shumë persona të plagosur (FOTO)