Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3 ballë ka goditur Indonezinë këtë të enjte.

Sipas ESMC, tërmeti u ndje në veri të qytetit Halmahera dhe thellësia ishte 98 kilometra.

Advertisements

Ende nuk dihet për dëme në njerëz apo materiale.

Advertisements

Artikulli paraprakIshte bllokuar në mal, ja çfarë ndodh me turistin në Krujë
Artikulli tjetërI FUNDIT/ Aksident masiv në Tiranë, përplasen disa makina