Një aksident i rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në rrugën “Vasil Shanto” në Tiranë.

Bëhet me dije se një makinë tip “BMË” është përplasur me një makinë policie. Si pasojë e aksidentit raportohet se kanë mbetur të plagosur dy drejtuesit e automjeteve, si dhe pasagjerët, shtetasi G. N., 38 vjeç, që ndodhej në automjetin tip “BMË” dhe punonjësi i Patrullës së Përgjithshme Inspektor J. B., 22 vjeç, që ndodhej në automjetin tip “Skoda”.

Advertisements

Të dëmtuarit janë dërguar me urgjencë në spital, ndërsa policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksidenti.

Njoftimi i policisë:

Advertisements

Rreth orës 05:15, te ura e “Vasil Shantos”, janë përplasur dy automjete, konkretisht automjeti tip “Skoda” i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 2 me drejtues Inspektor B. M., 31 vjeç, dhe automjeti tip “BMË” me drejtues shtetasin N. B., 36 vjeç.

Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar dy drejtuesit e automjeteve, si dhe pasagjerët, shtetasi G. N., 38 vjeç, që ndodhej në automjetin tip “BMË” dhe punonjësi i Patrullës së Përgjithshme Inspektor J. B., 22 vjeç, që ndodhej në automjetin tip “Skoda”.

Advertisements

Të dëmtuarit ndodhen në spitalin e Traumës, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Të dy drejtuesve të mjeteve, iu është bërë testi i alkoolit, dhe ka rezultuar që asnjëri prej tyre, nuk kishte konsumuar pije alkoolike.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për zbardhjen e rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Artikulli paraprakHoroskopi për ditën e nesërme, 16 shkurt 2023
Artikulli tjetërMot i ngrohtë në vend, mbizotërojnë orët me diell, ç’ndodh me temperaturat