Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj ka folur në emisionin “Opinion”,lidhur me arrestimin e ish-zyrtares Alda Klosi, pasi në banesën e saj u vodhën një shumë e konsiderueshme parash nga pastruesja.

Ahmetaj tha se me Klosin ka patur vetëm lidhje zyrtare dhe se ajo ka qenë për 9 muaj shefe kabineti.

Advertisements

Ai mohoi se Klosi e ka telefonuar atë për t’i kërkuar ndihmë në momentin që i janë vjedhur paratë në banesë.

A ju ka telefonuar ju Alda Klosi për t’ju kërkuar ndihmë?

Advertisements

Jo nuk është e vërtetë.

Çfarë lidhje keni patur?

Advertisements

Përsa i përketë Klosit, unë nuk jam që përgjegjësia është personale se ajo është fjala e fundit. Ajo ka qenë vetëm 9 muaj shefe kabineti. Lidhja ime me të është vetëm zyrtare. Unë kam folur vetëm njëherë nga fillimi i tetorit. Se i merrja të gjithë, ku keni filluar pune etj. Sot Sot ajo është para drejtësisë, uroj që ta sqaroj.

Artikulli paraprakÇfarë po ndodh në ‘BBV’? Ermiona ‘zëvendëson’ Arjan Konomin, Olta ‘ngulmon’ për një rol, Luizi po tenton…(Video)
Artikulli tjetër“Dili zot vetes”/ Ahmetaj i përgjigjet ashpër Ramës: Nuk do të doja të isha në vendin e kryeministrit