Kreu i PD, Sali Berisha tha se protesta kombëtare e thirrur më 11 shkurt, kundër kryeministrit Edi Rama do të jetë sipari i një revolucioni për të rrëzuar pushtetin e tij.

Sipas Berishës, “populli mund ta përmbysë Ramën dhe Ramës t’i tregojë vendin drejtësia e reformuar”.

Advertisements

Protesta do jetë një shëtitje e radhës?

Sali Berisha: Protesta është sipari i një revolucioni që ka për objektiv madhor rrëzimin e kësaj kalbësire që qeveris në Shqipëri dhe emrin e ka Edi Rama.

Advertisements

Si do e mbrosh votën më 14 maj?

Sali Berisha: Mbrotja e votës ka një kusht, largimin e Ramës. Ndaj ju ftoj të largojmë këtë demon pushteti që ndan psikologjinë e Spiro Kolekës e Kristaq Ramës ndaj kundërshtarëve politike, që korrupton agjentët e FBI për të garantuar një Shqipëri pa opozitë.

Advertisements

A mundet populli ta kapë Ramën e ta burgosë vetë?

Sali Berisha: Jo populli nuk mund të bëjë drejtësi vetë, populli mund ta përmbysë Ramën dhe Ramës t’i tregojë vendin drejtësia e reformuar.

Në këto zgjedhje do konkurojmë me siglën që përmbysëm etërit e Ramës, ky demon pushteti, kërkon tani që të na përjashtiië nga zgjedhejt që të fitojë me Ali Bashën zgjedhjet e 14 majit, por llogaritë i ka gabim, si i dolën gabim llogaritë me Mc Gonigalin këtë herë shqiptarët do i tregojnë vendin e do mjerohet në këtë përpjekje primitive.

Artikulli paraprakBanorët informohen nga produksioni? Eni Tare reagon pas videos virale ku zbuloi se brenda ‘Big Brother Vip’ ka televizor (Video)
Artikulli tjetërRozeta pritet të hapë “ Kutinë e Pandoras”! Alda Klosi u arrestua si e dyshuar për pastrim parash/ Çfarë tha pastruesja për Arben Ahmetajn