Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.3 ballë ka goditur Indonezinë këtë të enjte.

Sipas ESMC, tërmeti u ndje në veri të qytetit Halmahera dhe thellësia ishte 98 kilometra.

Advertisements

Ende nuk dihet për dëme në njerëz apo materiale.

Advertisements