Situatat e vështira që duhet të përballojnë shpëtimtarët e ekipeve të shpëtimit që operojnë pas tërmetit në Turqi janë kapur në një video kur nxitojnë të dalin nga ndërtesa pas një pasgoditje.

Në video shihet momenti kur shpëtuesit amerikanë dhe francezë dalin nga një ndërtesë pas një pasgoditjeje në provincën e Antakias.

Advertisements

Sipas Anadolu, në këtë godinë po operonin ekipet e shpëtimit nga SHBA-ja dhe Franca për të nxjerrë tre personat e bllokuar në rrënojat për të cilët kishte informacione se ishin gjallë.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve të Turqisë, pas tërmetit, shpëtimtarët amerikanë dhe francezë u kthyen në ndërtesë për të vazhduar punën e tyre.

Advertisements