Ish-futbollisti i kombëtares austriake, Volkan Karaman, është vrarë nga shoku i tij më i mirë në rrugë në Vjenë në mes të ditës, mëson “ Republika ”.

Shoku i tij, pasi vrau Karamanin, u vetëvra duke e ditur se rrezikonte të paktën 25 vite burg.

Advertisements

Karaman gjatë karrierës së tij futbollistike ka luajtur në klubet e Trabzonit, Austrisë së Vjenës, Lask nga Linz, për Pashing dhe Xanthin në Greqi.

Pas kësaj, ai iu përkushtua një karriere menaxheriale dhe ishte drejtor sportiv në klubet e ligës së ulët në Austri .

Advertisements