Një aksident me vd ekje ka ndodhur këtë mbrëmje në zonën e Yzberishtit.

Një këmbësor është përplasur nga një makinë. Rrugës për në spital, ai ka ndërruar jetë, ndërsa shoferi i mjetit është shoqëruar në polici.

Advertisements

Njoftimi i policisë:

Më datë 09.02.2023, rreth orës 18:40, në rrugën “Tre Dëshmorët”, shtetasi L. L., 31 vjeç, duke drejtuar automjetin ka aksidentuar shtetasin A. Z., 69 vjeç, i cili si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë.

Advertisements

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.