I ftuar në “Wake up”, Blendi Fevziu ka folur më shumë për marrëdhënien e tij me dy vajzat, Mishel dhe Alis. Me Mishelën, Blendi ka udhëtuar më shumë dhe tregoi një rast kur e bija kuptoi që këto udhëtime i kanë vlejtur goxha.

Advertisements

“Me Mishelin kam udhëtuar më shumë, e kam marrë me vete shpeshherë në udhëtimet e mia. Kam menduar gjithmonë që udhëtimet do t’i jepnin avantazh në tavolinat e përditshme. Madje njëherë kur ishe e vogël, më kërkoi t’i bleja diçka që ishte e shtrenjtë dhe në gjykimin tim nuk vlente. Unë i quaj komplet shpëlarje truri markat dhe i thashë jo, nuk ta blej dhe po justifikohej që e kishin dhe shoqet.

I thashë shiko kur të shkosh në shkollë do kuptosh që ti ke shpenzuar më tepër për të udhëtuar me mua dhe do të vlejë më shumë sesa shpenzimet për një bluzë. Vitin e dytë a të tretë të shkollës më tha: Kishe të drejtë, në shumicën e tavolinave unë dal që kam udhëtuar më shumë. Ishte shumë e kënaqur dhe besoj që ja vlejti”, tregoi Fevziu.

Advertisements

Artikulli paraprakTavani i dhomës së spitalit bie mbi shtrat, rrezikohet nëna bashkë me foshnjen (VIDEO)
Artikulli tjetër“Isha pranë tij kur u qëllua, ishte rrëqethëse”, Rudina Hajdari flet për sulmin ndaj Berishës: Mua më djeg më shumë se të tjerët, pasi…