Për ditën e mërkurë vendi ynë pritet të vijojë jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi.

Reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit në veriperëndim të vendit me intensitet deri mesatar hera-herës reshjet pritet të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtra.

Advertisements

Ndërsa në pjesën tjetër të vendit reshjet e shiut priten të jenë me intensitet të dobët të karakterit lokal.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila në brigjet jugore të vendit pritet të fitojë shpejtësi deri në 12m/s.

Advertisements

Valëzimi i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Advertisements

në zona malore 0 deri 9°C

në zona e ulëta 2 deri 17°C

në zona bregdetare 7 deri 17°C

Artikulli paraprakHoroskopi për ditën e nesërme, e mërkurë 7 dhjetor 2022!
Artikulli tjetërArjan Curri zbulon se çfarë ka ndodhur me Gerti Shehun pas sulmit që i ndodhi Berishës