Kryetari i bashkisë së Shkodrës Bardh Spahia, ka reaguar në lidhje me sulmin që iu bë sot kreut të PD Sali Berisha gjatë protestës së sotme të opozitës.

Në një postim në Facebook, Spahia tha se i vetmi preokupim i policisë ishte të justifikonte agresorin, gjë që u munduan ta bënin me paraqitjen e një raporti mjekoligjor.

Advertisements

Ai tha se suli ishte provokim kriminal.

Nuk ka asnjë dyshim se kush është organizatori i vërtetë i sulmit ndaj kryetarit të opozitës z.Berisha. Deklarata e policisë së shtetit jo vetëm e konfirmoi por edhe e faktoj.

Advertisements

I vetmi preokupim i policisë së shtetit ishte që të justifikonte agresorin dhe e bëri duke na shfaqur para syve një vërtetim pa asnjë vlerë mjekësore e ligjore. Shqetësimi më i madh në deklaratën e hartuar enkas per ta lexuar drejtori i policisë ishte për ta quajtur të sulmuarin, deputeti Berisha.

Në çdo rresht të saj, deklarata e institucionit që do të duhej të ishte në krah të ligjit dhe profesionalizmit, synonte të minimizonte figurën e z.Berisha dhe më kryesorja mos ta konsideronte lider të Opozitës, të asaj opozite që mbush sheshet e vendit. E gjitha kjo në të njëjtën linjë me porosinë dhe presionin e Edi Ramës ndaj gjykatave për mos ta njohur opozitën. Por ndryshe nga Rama dhe njerëzit e tij, sot mbarë shtypi ndërkombëtar i referohet z.Berisha si lideri i opozitës.

Advertisements

Artikulli paraprak“O Berishë të dua”, Ina Kollçaku: Insiprues, një 80-vjeçar që ngrihet pas një grushti dhe mban në këmbë protestën!
Artikulli tjetërSAMITI i BE/ Nuk i rezistojnë dot muzikës, kërcimi i fëmijëve i bën 2 kryeministrat e huaj të kërcejnë. Video që po shpërndahet me shpejtësi