Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me sulmin që iu bë nga një qytetar, teksa nisi protesta e thirrur nga prej tij.

“Le ti themi policisë liroje fatkeqin. Se ai eshtë nje mjeran që ka shitur veten.Dhe përpiqen sot, ta lidhin meqenëse është një samit, e vërteta e pamohueshme, liderë të krishterë, me bishta që çojnë nga Turqia apo ndonjë vend tjetër. Nuk kanë asgjë të përbashkët.

Advertisements

Ka vetëm një autor, ky është Edi Rama. Ka vetëm një arkitekt, është Edi Rama. Atë lirojeni dhe mos shpërndani dokrra dhe përralla, se autori i vërtetë është i ulur në samit si kryekriminel i Ballkanit dhe Europës”-tha Berisha.

Artikulli paraprakPersoni që goditi Berishën me grusht me probleme mendore, vuan nga çrregullimi psikotik (dokumenti)
Artikulli tjetërGrushti ndaj Berishës, ambasada amerikane: U skandalizuam, autoritetet ta hetojnë incidentin