Kryedemokrati Sali Berisha i ka bërë thirrje Policisë së Shtetit që nesër të zbatojë ligjin ose përndryshe do të përballet me qëndresën e protestuesve. Sipas Berishës, 6 dhjetori shënon ditën e fundit të problemeve në rast se nuk pengohet ky tubim ose në të kundërt qeveria-mafie e Edi Ramës do ta zbrazë vendin nga shqiptarët.

Advertisements

Berisha:
Policisë i them zbato ligjin, por nëse e shkel do të përballesh me qëndrimin tonë. Ne jemi nesër në një protestë për zërin tonë, këtu ose do rikthehen vlerat europiane, ose do të zbrazet dhe këtë nuk e pranojmë. Ne jemi nesër vetëm e vetëm ato vlera.

Artikulli paraprak“Kam marrë vesh se Vuçiçi do jetë në samit”/ Policia ndalon Ballist Morinën pas postimit të tij në Facebook
Artikulli tjetërJetë në kushte të mjerueshme, përlotet kryefamiljari nga Berati: Mësova se jam i birësuar, gati më ra të fikët! Nga shqiptarët duam vetëm…