Tragjedi në një shkollë fillore në Serres, Greqi. Pak para mesditës së së hënës ka ndodhur një shpërthim në një rezervuar karburanti në shkollën 9-të fillore të Serres.

Dy fëmijë u plagosën lehtë dhe një tjetër u gjet pa ndjenja.

Advertisements

Sipas mediave lokale dyshohet se fëmija ka vdekur.

Deri më tani nuk janë sqaruar arsyet e shpërthimit.

Advertisements

Në vendngjarje ka mbërritur menjëherë autoambulanca e EKAB-it, e cila ka marrë dy fëmijët e plagosur.

Advertisements

Artikulli paraprakNjë ditë para samitit, Policia njofton qytetarët: Këto janë rrugët që do të bllokohen, akset ku do devijohet qarkullimi deri në orën 18:00
Artikulli tjetërFundoset anija plot me emigrantë në Itali, katër të zhdukur, mes tyre një foshnjë 6 muajsh