Kërcimi i organizuar nga fëmijët me rastin e samitit BE-Ballkan Perëndimor, bëri që dy liderë të vendeve demokratike të kërcejnë dhe të shijojnë tingujt e muzikës.

Kryeministri i Holandës Mark Rutte, si dhe homologu i tij nga vendi fqinj i Luksemburgut, Xavier Bettel, nuk i rezistuan dot tingujve të muzikës.

Advertisements

Ata u kapën në kamera duke kërcyer sado pak e duke qeshur me njëri-tjetrin.

Korrespondenti i Financial Times Henry Foy, shpërndau në Twitter videon, duke shkruar: Ja pse politikanet nuk duhen të kërcejnë, dhe t’ia lënë këtë gjë fëmijëve.

Advertisements

Artikulli paraprak“Sulmi ndaj Berishës, provokim kriminal”, Bardh Spahia akuza të rënda policisë: U angazhua të mbronte agresorin
Artikulli tjetërZbardhet dëshmia e nënës para hetuesve, ja ku ishte Gerti Shehu para se të sulmonte Berishën