Ka nisur samiti i BE me Ballkanin Perëndimor që po mbahet për herë të parë në Tiranë. Kryeministri Edi Rama tashmë po pret liderët europianë që do të marrin pjesë në këtë samit

Të parët liderë që kanë mbërritur janë Komisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Olivér Várhelyi,

Advertisements

kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Advertisements

Artikulli paraprakShqiptari i vdekur në burgun e Serbisë, kishte në gjoks tatuazhin e Adem Jasharit dhe emblemën e UÇK-së
Artikulli tjetër“Largohuni sa më parë”, Arjan Çani lëshon thirrjen e papritur për shqiptarët: Duhet të jesh idiot…