Një rast dhune është shënuar në Kosovë, ku një mësuese ka dhunuar nxënësen.

Ngjarja ka ndodhur në Malishevë dhe për rrjedhojë nxënësja ka kërkuar trajtim mjekësor. Mediat në Kosovë bëjnë me dije se mësuesja është arrestuar pas sulmit ndaj vajzës.

Advertisements

“Viktima femër kosovare ka pranuar trajtim mjekësor pasi që e njëjta derisa ka qenë në shkollë është sulmuar fizikisht nga e dyshuara femër kosovare mësimdhënëse. E dyshuara është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Artikulli paraprak‘E kisha planifikuar që në ‘97’! Goditi me grusht Berishën, zbardhet deklarata në polici e Gert Shehut
Artikulli tjetërTronditet futbolli shqiptar! Ndahet para kohe nga jeta, portieri legjendar i Kombëtares