Përgjaken rrugët e Kosovës që në orët e para të mëngjesit me pasojë vdekje. Aksidenti tragjik ka ndodhur në rrugën Arllat Malishevë në Kosovë.

Përgjaken rrugët e Kosovës që në orët e para të mëngjesit me pasojë vdekje. Aksidenti tragjik ka ndodhur në rrugën Arllat Malishevë në Kosovë.

Advertisements

Një makinë është përplasur me një furgon rreth orës 07:00 të mëngjesit, e përe rrjedhojë një person ka humbuir jetën, pasi nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve, ndërsa pesë të tjerë janë lënduar.

Mediet në Kosovë raportojnë se viktima ka ndërruar jetë në vendngjarje, ndërkohë që personat e lënduar janë dërguar për trajtim mjekësor.

Advertisements

Siç shihet nga pamjet makina është ndarë më dysh, nga përplasja e fortë që ka pasur me furgonin.

Policia po heton për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Advertisements

Artikulli paraprakPo vjen stuhia e fuqishme/ Fundjava sjell mot ekstrem, ja zonat që preken
Artikulli tjetër“Çmendet” 33-vjeçari në Tiranë, merr peng gruan dhe e turturon për disa orë në një lokal