Për ditën e mërkurë vendi ynë pritet të vijojë jetë nën ndikim të masave ajrore të paqendrueshme.

Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi.

Advertisements

Reshje shiu që në orët e para të 24-orëshit në veriperëndim të vendit me intensitet deri mesatar hera-herës reshjet pritet të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtëra. Ndërsa në pjesën tjetër të vendit reshjet e shiut priten të jenë me intensitet të dobët të karakterit lokal.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila në brigjet jugore të vendit pritet të fitojë shpejtësi deri në 12m/s. Valëzimi i forcës 3 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 0 deri 9°C

Advertisements

në zona e ulëta 2 deri 17°C

në zona bregdetare 7 deri 17°C

Artikulli paraprakShpërthime në veri të Kosovës, policia del me njoftimin e rëndësishëm
Artikulli tjetërRama dhe Kim në “shënjestër”/ Hakerat iranianë reagojnë pas ngjarjeve të fundit: Agresori i Berishës figuron në të dhënat e policisë, lojë e politikanëve të korruptuar