Për ditën e enjte vendi ynë pritet të vijojë jetë nën ndikim të masave ajrore të paqendrueshme.

Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimi.

Advertisements

Sipas SHMU reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet deri mesatar në veriperëndim dhe perëndim të vendit, ndërsa në pjesën tjetër reshje shiu me intensitet të ulët.

Në orët e pasdites gradualisht reshjet e shiut pritet të fitojnë intensitet deri mesatar edhe në pjesën qendrore të territorit. Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila në brigjet jugore të vendit fiton shpejtësi deri në 10m/s. Valëzimi i forcës 1-2 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 2 deri 12°C

Advertisements

në zona e ulëta 4 deri 20°C

në zona bregdetare 10 deri 19°C

Artikulli paraprakGoditi me grusht Berishën, flet për herë të parë psikiatri i 31-vjeçarit dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse ishte pa diagnozë
Artikulli tjetërE FUNDIT/ Vendosën hartën e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb në dhomat e zhveshjes, FIFA merr vendimin drastik për Federatën Serbe të Futbollit