Një alarm për bombë është raportuar mesditën e sotme në dy shkolla në Selanik. Ngjarja ka nisur në orën 12:00, kur një person i panjohur ka lajmëruar Policinë dhe ka denoncuar se në shkollën “Euklid”, Selanik, ishte vendosur bombë.

Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka evakuuar kompleksin e shkollës. Në këtë kohë , një skuadër e departamentit të asgjësimit të mjeteve shpërthyese po kryen një hetim. Pak minuta më vonë një tjetër telefonatë ka mbërritur nga një i panjohur në Polici, i cili ka thënë se ishte vendosur një bombë në EPAL Stravroupoli.

Advertisements

Sipas medieve greke, procesi i evakuimit të godinës është në zhvillim e sipër, ndërsa në vendngjarje do të mbërrijnë nga momenti në moment efektivët e policisë për të kontrolluar zonën.

Artikulli paraprakAnalisti i njohur zbardh faktet: Ju tregoj pse Messi është me origjinë shqiptare
Artikulli tjetërNëse po kërkoni vendin ideal për të jetuar, këtu janë 3 shtete në Europë ku punohet 4 ditë në javë!