Personi që po shikoni në foto është Kreshnik Çerçizaj, shënjestra e atentatit të ndodhur një natë më parë në Athinë, ku mbeti i v rarë bashkë me mikun e tij, Armando Ogranaja.

41-vjeçari nga Vlora mësohet të ketë qenë personi që autori ka dashur ta elim inojë, por si pasojë e të shtënave, vdiq edhe 44-vjeçari nga Berati.

Advertisements

Masakra ndodhi një natë më parë në Athinë. Një person i veshur me të zeza dhe me maskë kirurgjikale u fut dhe hapi zjarr në një restorant të mbushur me klientë.

Ai u afrua pranë tavolinës ku ndodheshin dy shqiptarë dhe i qëlloi me breshëri plumbash.

Advertisements

Më pas u largua me vrap. Çerçizaj ndërroi jetë në vendin e ngjarjes, ndërsa Ogranaja në spital. Nga të shtënat mbeti e plagosur dhe një 31-vjeçare greke.

Artikulli paraprakPublikohet fotoja/ Ky është Armando Ogranaja, një nga shqiptarët që u vra në Athinë
Artikulli tjetërKLSH ngre alarmin, zbulon se të dhënat e Kadastrës janë në rrezik dhe shërbimet ndaj qytetarëve jepen vonesa, ja si 233 punonjës me rroga deri në 150 mijë lekë në muaj u paguan pa shkuar në punë