Gazetarja Klodiana Lala mbrëmjen e sotme ka dhënë detaje lidhur me sulmin ndaj Sali Berishës nga i riu Gerti Shehu.

Ajo deklaroi se pas një komunikimi që pati me Erzen Breçanin, i cili ishte dhe personi që neutralizoi autorin dhe më pas e largoi atë nga turma për të mos e dhunuar, i ka komunikuar dhe bisedën që ka pasur me të.

Advertisements

Breçani e ka pyetur: Çfarë kishe me Berishën, pse e godite?

Ndërsa i riu mësohet se i ka thënë: Ishte për t’u bërë

Advertisements

Artikulli paraprakZbardhet dëshmia e nënës para hetuesve, ja ku ishte Gerti Shehu para se të sulmonte Berishën
Artikulli tjetërE ëma tha se ishte në xhami para se të sulmonte Berishën, publikohen për herë pamjet e 31-vjeçarit: Ku ishte Gerti Shehu para ngjarjes