Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, i ka dërguar një mesazh ngushëllimi familjes Gjikolli, pas ndarjes nga jeta të drejtorit menaxhues të Telegrafit dhe artistit, Arlind Gjikolli – Gjikla.

Osmani ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për familjen, komunitetin kulturor dhe median.

Advertisements

Osmani ka theksuar se tashmë i ndjeri Arlind Gjikolli ka lënë gjurmë jo vetëm në botën e muzikës, por edhe në atë të medias pasi me vite ka kontribuar në një nga portalet më kryesore të Kosovës.

“Në këto çaste të rënda për familjen, bashkëndjej me ju dhe ju inkurajoj që të gjeni forcë për përballimin e dhimbjes. I përhershëm qoftë kujtimi për Arlind Gjikollin!”, thuhet ndër të tjera në letër.

Advertisements

Drejtori menaxhues i Telegrafit dhe artisti, Arlind Gjikolli – Gjikla, u nda nga jeta mbrëmjen e së hënës (5 dhjetor), në moshën 41 vjeçare pas një sëmundje të rëndë.

Me dhimbje të thellë e pranuam lajmin për vdekjen e parakohshme nga jeta të Arlind Gjikollit.
Ai la gjurmë në jo vetëm në botën e muzikës, por edhe në atë të medias, ku prej shumë vitesh ka kontribuar në portalin “Telegrafi”.

Advertisements

Ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, komunitetit kulturor dhe atij medial!

Në këto çaste të rënda për familjen, bashkëndjej me ju dhe ju inkurajoj që të gjeni forcë për përballimin e dhimbjes.

I përhershëm qoftë kujtimi për Arlind Gjikollin!

Artikulli paraprak“Çmendet” 33-vjeçari në Tiranë, merr peng gruan dhe e turturon për disa orë në një lokal
Artikulli tjetërNuk fshihen më! Beniada konfirmon lidhjen me personazhin e njohur televiziv dhe babain e dy fëmijëve