Dashi: Joga dhe meditimi do të jenë të dobishme. Ata që kanë biznes të vogël mund të marrin këshilla nga ato të mëdhat. Miqtë mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen. Ju dhe partneri juaj do të jeni të zhytur në dashuri. Në punë do të ndiheni energjikë. Do të keni kohë të mjaftueshme për veten tuaj. Bashkëshorti do të bëhet më i kujdesshëm për ju.

Demi: Problemet tuaja personale mund të shkatërrojnë lumturinë mendore. Investimi në pasuritë e paluajtshme do të ishte fitimprurës. Do të bëni miq të rinj falë etjes tuaj për njohuri. Do të tërhiqni vëmendjen e dikujt të veçantë. Planet në pritje do të marrin formën përfundimtare. Jepini rëndësi familjes mes orarit të ngarkuar. Do të shpenzoni shumë para me bashkëshortin.

Advertisements

Binjakët: Acarimi i tepërt nuk është i mirë. Kontrolloni emocionet tuaja për të shmangur këtë. Shanset për të marrë përfitime ekonomike për shkak të fëmijëve tuaj janë të mira. Një person i afërt do të jetë në një humor shumë të paparashikueshëm. Mos i detyroni të tjerët të bëjnë gjëra që ju nuk do t’i bënit vetë. Mund ta shijoni kohën e lirë me miqtë e ngushtë. Mund të merrni surpriza të këndshme nga dashuria juaj.

Gaforrja: Jini optimistë për të rritur besimin. Investoni në skema të sigurta financiare. Kaloni kohë duke ndjekur hobi tuaj dhe duke ndihmuar anëtarët e familjes. Tensioni do të rritet nëse jeni shumë shtytës në punë. Kuptoni nevojën e të tjerëve përpara se të merrni ndonjë vendim. Mund të jeni të zënë me aktivitete pazari. Do të kaloni një kohë të bukur me bashkëshortin.

Advertisements

Luani: Mund të detyroheni të merrni vendime vendimtare që çojnë në tension dhe nervozizëm. Paratë që keni investuar në të kaluarën do të korrin rezultate të frytshme. Fëmijët tuaj do të kërkojnë vëmendje dhe do të sjellin gjithashtu lumturi. Burrat dhe gratë që punojnë mund të duhet të përballen me një sërë problemesh në vendet e tyre të punës. Do të bëni gabime pa e ditur, duke ju bërë të mbani barrën e të moshuarve tuaj. Nuk do të keni dëshirë të ngriheni nga shtrati dhe do të silleni me dembelizëm. Për tregtarët pritet të jetë një ditë normale. Disa veprime të pafajshme të bashkëshortit tuaj do t’ju bëjnë të mrekullueshme ditën.

Virgjëresha: Shëndeti juaj pritet të jetë i mirë. Mund të planifikoni të kaloni pak kohë cilësore me miqtë tuaj. Ata që më parë kishin shpenzuar para në baste ose kumar, ka të ngjarë të pësojnë humbje. Koha e kaluar me të afërmit do të jetë në avantazhin tuaj. Megjithatë, vëmendja e pakujdesshme ndaj bashkëshortit tuaj mund të sjellë momente të tensionuara në shtëpi. Nëse jetoni larg shtëpisë për studimet ose punën tuaj, atëherë shfrytëzojeni kohën e lirë në dispozicion dhe bisedoni me anëtarët e familjes tuaj. Fqinjët mund të ekspozojnë anën personale të jetës suaj martesore para familjes dhe miqve tuaj në një mënyrë të gabuar. Do të rrisni fuqinë tuaj fituese.

Advertisements

Peshorja: Duhet të kuptoni potencialin tuaj të vërtetë dhe të dini se nuk ju mungon forca, por vullneti. Mund të hasni në një person në një festë që mund t’ju japë disa këshilla të rëndësishme për të forcuar gjendjen tuaj financiare. Në një humor të lumtur, energjik dhe të dashur, natyra juaj gazmore do t’u sjellë gëzim dhe lumturi atyre që ju rrethojnë. Romanca do të jet e këndshme dhe shumë emocionuese. Besnikëria juaj dhe aftësia juaj për t’i bërë gjërat me përsosmëri do t’ju sjellë njohje. Dikush nga e kaluara juaj ka të ngjarë të kontaktojë me ju dhe ta bëjë ditën të paharrueshme. Ditën më të mirë të jetës do ta kaloni me bashkëshortin.

Akrepi: Shqetësimet e shtëpisë mund t’ju bëjnë në ankth. Tregtarët dhe biznesmenët që kanë lidhje me vendet e huaja ka të ngjarë të humbasin para. Prandaj, mendoni me kujdes përpara se të hidhni ndonjë hap që ka të bëjë me çështjet financiare. Mund të jetë një ditë plot lumturi nëse bashkëshorti juaj do të bëjë përpjekje për t’ju dhënë gëzim. Ju këshillohet të shkoni pas mundësive që ju vijnë pasi keni aftësinë për të arritur shumë. Ju mund të shpenzoni pjesën më të madhe të kohës për gjëra që nuk janë të nevojshme apo të rëndësishme. Do të përjetoni se jeta është vërtet magjepsëse dhe partneri juaj i jetës është vërtet i mrekullueshëm.

Shigjetari: Mendimet tuaja negative duhet t’i shkatërroni përpara se t’ju sjellin telashe. Ju mund të shpëtoni nga mendimet tuaja negative duke përfshirë veten në ndonjë punë bamirësie. Ka të ngjarë të merrni përfitime financiare për shkak të fëmijëve tuaj. Kjo do t’ju bëjë shumë të lumtur. Ka të ngjarë të bëni ndryshime të favorshme në mjedisin tuaj të shtëpisë. Ndërveprimi me njerëz të shquar do t’ju sjellë ide dhe plane të mira. Mund të përfshiheni në një debat me dikë, pa asnjë arsye. Kjo do të prishë paqen tuaj mendore. Bashkëshorti juaj mund të përballet me disa vështirësi për të shprehur ndjenjat e tij/saj përpara jush.

Bricjapi: Mund të përmirësoni gjendjen tuaj shëndetësore duke bërë pak stërvitje në mëngjes. Ju duhet të kërkoni këshilla nga të moshuarit në familje për të përmirësuar gjendjen tuaj financiare dhe për të shmangur çdo problem monetar në të ardhmen. Prindërit dhe miqtë tuaj do t’ju ndihmojnë në momentet tuaja të vështira. Ka të ngjarë të merrni disa këshilla të dobishme nga disa ekspertë dhe njerëz me përvojë. Është koha e përkryer për të vënë në provë ide të reja. Do të kaloni një ditë të paharrueshme me bashkëshortin.

Ujori: Disa probleme të vjetra do të rishfaqen dhe do të sjellin presion mendor për ju. Ju nuk duhet t’i shpenzoni paratë tuaja për sende luksi për të shmangur problemet financiare në të ardhmen. Disa nga miqtë tuaj të vjetër mund të përpiqen të ndërhyjnë në jetën tuaj personale. Ju nuk duhet të lini thjeshtësinë dhe sinqeritetin tuaj për të shmangur debatet dhe keqkuptimet në familjen tuaj. Ju duhet të përfitoni nga idetë e reja për të fituar para që ju godasin. Mund të merrni ndonjë lajm të keq nga ana e vjehrrit tuaj. Kjo do të ndikojë në gjendjen shpirtërore të bashkëshortit tuaj.

Peshqit: Do të mbeteni shumë aktivë dhe të shkathët. Gjendja juaj shëndetësore do jetë e mirë. Çiftet e martuara mund të duhet të shpenzojnë shumë para për edukimin e fëmijëve të tyre. Puna në shtëpi do të jetë e lodhshme dhe do të bëhet shkaku kryesor i stresit mendor. Prirjet e papritura romantike do t’ju turbullojnë mendjen drejt mbrëmjes. Ka të ngjarë të tërhiqni vëmendjen e shumë njerëzve në vendin tuaj të punës. Ju bashkëshorti do i kuptoni ndjenjat tuaja.

Artikulli paraprakElton Qyno nxjerr prapaskenat e goditjes me grusht ndaj Berishës: Gert Shehu ka humbur…
Artikulli tjetërVranësira dhe…/ Surpriza e motit për ditën e enjte, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat