Liderët europianë janë pritur sot në Tiranë dhe për t’i përshëndetur u organizua një minikoncert me këngë e valle shqiptare, përpara nisjes së samitit.

Një nga valet që u përformua ishte “Vallja e Rugovës”, që u performua në sheshin “Italia”.

Advertisements

Siç çdo shqiptar e di një pjesë e tekstit thotë “Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës, deri te Molla e Kuqe kufiri i Kosovës”.

Advertisements

Liderë si Emanuel Macron, Olaf Scholz, Von der Leyen, e shijuan performancën, e madje Borrell u shfaq duke filmuar valltarët, ndërkohë që presidenti Vuçiç qëndronte indifferent, pavarësisht se kjo është një melodi e njohur për të.

Advertisements

Artikulli paraprakE frikshme/ Përfshihet nga flakët kati i fundit i një pallati në Tiranë, banorët në panik
Artikulli tjetërShpërthime në veri të Kosovës, policia del me njoftimin e rëndësishëm