Një anije e vogël plot me emigrantë u fundos mbrëmjen e djeshme në ishullin jugor të Italisë, Lapedusa.
Për pasojë katër pasagjerë rezultojnë të zhdukur.

Midis të zhdukurve janë edhe dy fëmijë, 6 vjeç dhe 6 mujash.

Advertisements

Ansa raporton se prindërit e dy fëmijëve u shpëtuan dje nga roja bregdetare, ndërsa fëmijët jo.

Nga operacioni i rojës bregdetare u shpërtuan në total 32 pasagjerë, përfshirë tre gra.

Advertisements

Polumbarët dhe autoritetet e kërkim-shpëtimit po punojnë për gjetjen e katër të zhdukurve.

Artikulli paraprakShpërthim i fuqishëm pranë një shkolle, dy fëmijë të plagosur dhe një dyshohet i vdekur
Artikulli tjetërVuçiç niset me urgjencë drejt Tiranës, ja çfarë po ndodh