Në një intervistë, gazetari Elton Qyno u shpreh se goditja me grusht e Berishës ishte e dënueshme, po ashtu edhe rrahja e Gert Shehut. Ai tha se personi pasi goditi Berishën është dhunuar dhe ka dalë nga aty vetëm me një kanotiere dhe nuk pritet që të gjenden sendet personale.

Qyno: Goditja e Berishës është një veprim i paligjshëm dhe duhet të hetohet nga prokuroria e Tiranës dhe të mos merret me hetimin e vetëm të rastit të Berishës, por edhe me personat që kanë dhunuar në mënyrë barbare edhe Shehun.

Advertisements

Nëse aty pretendohet se ai nuk ka pasur telefon, ka pamje nga protesta që ai ka pasur telefon. Ai ka shkuar me bluze të kuqe dhe kur ka dalë nga turma ka dalë vetëm me kanotiere dhe nuk pritet që t’i gjendet karta apo telefoni në atë turmë.

Advertisements

Artikulli paraprakI FUNDIT/ Shpërthime të tjera në veri të Mitrovicës, ja çfarë po ndodh
Artikulli tjetërHoroskopi për ditën e nesërme, 8 dhjetor 2022