Erzen Breçani, ish-zyrtar policie u shpreh se vetë Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë ndërhyrë që Gert Shehu të mos goditej më tej nga turma.

Ai
tregoi se pasi kishte ndërhyrë për ta nxjerrë agresorin në trotuar në mënyrë që ta largonte nga turma e irrituar, vetë truproja e Berishës i kishte përcjellë porosinë e këtij të fundit që 31-vjeçari të dorëzohej në polici.

Advertisements

“Sali Berisha, pasi e kemi nxjerrë në trotuar nga turma, ka ardhur bodigardi i tij dhe ka thënë që doktori ka porositur që duhet ta dorëzojmë në polici dhe të mos preket më me dorë. Kam qenë duke ecur dhe duke biseduar me të në trotuar. U jam mirënjohës që mu bindën”, tha Breçani në Euronews Albania.

Advertisements

Artikulli paraprak“Kam vrapuar nëpër…”/ E moshuara nga Lushnja rrëfen “tmerrin”: Djali dhe nusja kanë dashur të më therin me thikë
Artikulli tjetërEuro dhe Dollari në rënie, zbuloni se çfarë po ndodh me monedhat e huaja sot