Gazetari investigativ, Artan Hoxha komentoi incidentin e djeshëm në protestën e opozitës, ku u sulmua me grusht kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Hoxha tha se incidenti me grushtin në protestë mori vëmendjen nga Samiti BE-Ballkani Perëndimor që u zhvillua dje në Tiranë.

Advertisements

Gazetari tha për Abc Live, tha se në protestën e djeshme i vetmi truproje që ishte i armatosur ishte truproja e Ilir Metës.

Truprojat e Berishës nuk kishin armë me vete.

Advertisements

Për këtë Hoxha tha se Berisha nuk ruhet nga Garda e Republikës për shkak të çështjes së vulës në gjykatë dhe se nuk është njohur akoma zyrtarisht si lider i PD-së.

“U thye paprekshmëria e Berishës”, tha Hoxha.

Advertisements

Artikulli paraprak“Kishte nevojë për para”/ Flet shoku i agresorit që sulmoi Sali Berishën dhe tregon arsyen çfarë e shtyu
Artikulli tjetërSulmi ndaj Berishës, Artan Hoxha tregon kush ishte personi që tentoi ta ndalonte Gert Shehun