Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 6.4 sipas Rihter u regjistrua sot në Filipine në orën 16:59 me kohë lokale.

Advertisements

Epiqendra e tërmetit u regjistrua në një thellësi prej 18 kilometrash dhe ishte 21 kilometra larg qytetit La Paz, i cili ka rreth 3400 banorë, shkruan EMSC.

Advertisements

Deri më tani nuk ka raportime për dëme apo viktima./ Shqipëria Ime