Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar në lagjen “Skenderbeg” , pranë zonës së njohur si “Prek Cali” në Shkodër.

Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar në drejtim të një mjeti tip Wolkswagen, me targa angleze dhe më pas janë larguar me shpejtësi.

Advertisements

Plumbat kanë devijuar edhe në krahun tjetër të rrugës duke qëlluar edhe një tjetër automjet të parkuar.

Advertisements

Në objektivin e autoreve duket se ka qene drejtuesi i mjetit Wolkswagen ende i paidentifikuar.